Harman Kardon Sabre SB35 Review

Review
door Joep
woensdag, 09 april 2014 om 16:00
xgn google image
Harman Kardon heeft als prestigemerk een grote naam in het maken van kwalitatief goede apparatuur, zo ook de nieuwe SB35 set. De set van Harman Kardon bestaat uit twee componenten: een audio-balk en een subwoofer. Omdat er een hoge prijs aan het product hangt, is het een terechte vraag of die de 999 euro’s waard is die het apparaat kost. Wat doet deze set goed en wat niet?
Er zijn veel speakers op de markt en bij de aankoop hiervan wil natuurlijk weten wat de juiste is, je koopt dit immers niet elk jaar en een goede aankoop moet in de meeste gevallen een flinke tijd meegaan. We bieden verlichting in de duisternis van het grote aanbod van speakersets en nemen de apparatuur van Harman Kardon onder de loep.

Design en bouwkwaliteit

Over smaak valt te twisten, maar over het algemeen brengt Harman Kardon altijd heel goed afgewerkte en mooie producten op de markt. Van koptelefoon tot subwoofer, alles heeft een kenmerkende look die in alle producten terug te zien is. Meteen aan het gewicht van de doos merk je dat je te maken hebt met een Harman Kardon product. Vaak zijn deze wat zwaarder dan gemiddeld. De subwoofer heeft een enorm gewicht (5,8 kilogram), is een groot en robuust en hij heeft maar liefst een hoogte van 460 millimeter. Het probleem met dit formaat is dat je hem waarschijnlijk niet overal kwijt kunt, hij is simpelweg te groot. Met twee schroeven bevestig je de subwoofer eenvoudig op haar voetstuk. Aan de voorkant van de subwoofer is het apparaat bekleed met een soort stof die niet helemaal lekker aanvoelt, hij is niet heel dik en heeft is elastisch. Het gevaarlijke aan deze stof is dat het snel gaat rafelen, en dat ziet er al snel lelijk en verouderd uit. Het tweede probleem met deze stof is dat het zwart is, wanneer hier stof of andere vuilheden op komen is dat enorm goed zichtbaar.
De balk heeft hetzelfde probleem met de stof. Ook hier zit over de gehele voorkant deze stof die er goed uitziet, maar dus wel erg fragiel is. Wat wel enorm mooi is aan het gebruik van dit stofje is dat aan de voorkant hierachter een kleine display te zien is. Hierop is te zien op welke verbinding de speaker staat, bijvoorbeeld Bluetooth. Wanneer je de speaker uitschakeld zie je niks en is de speaker van de voorkant compleet zwart. Staat de Sabre SB35 aan, dan zie je de tekst subtiel doorschijnen. Wat deze speaker zo bijzonder maakt is dat hij maar 32 millimeter dik is, gezien het geluid en dat hij 1150 millimeter breed is dit een minimale dikte. Bovenop zitten een aantal grote en makkelijk bereikbare knoppen die mooi verwerkt zijn in het design van de speaker. Deze langwerpige balk ziet er geweldig uit en kan waarschijnlijk zonder problemen onder je televisie.
Harman Kardon Subwoofer

Gebruiksgemak

Vaak zie je bij speakers die via een andere verbinding dan draden gaan, dat het lastig is om alles in te stellen. Hier moet deze set toch echt voor geprezen worden. De speakers haal je uit de doos, zet je binnen een paar seconden op hun voetstukken waarna je er maar één kabel voor de stroom in hoeft te steken. Vervolgens moet je de subwoofer met de balk verbinden. Voor wie een Xbox 360 heeft zal het volgende enorm bekend in de oren klinken. Op de speaker en op de subwoofer zit een klein knopje die je tegelijkertijd in moet drukken waarna ze met elkaar verbinden. Vervolgens hoef je hem alleen nog maar aan je telefoon te koppelen. Druk boven de balk op het makkelijk bereikbare Bluetooth knopje en hij gaat zoeken naar apparaten in de buurt. Ga naar je telefoon en selecteer de Harman Kardon. Tussen het uit de doos halen van het apparaat tot en met de eerste geluiden uit de speaker, zitten slechts tien minuten.
Ondanks dat het wellicht vanzelfsprekend lijkt, is het enorm fijn dat er een fysieke afstandsbediening bij het apparaat zit waarmee je het geluid en de bas op afstand kunt regelen; de Harman Kardon Aura had dit bijvoorbeeld niet. Daarbij was je aangewezen op het regelen van het geluid via de Aura zelf, telefoon of laptop. Het jammere van de afstandsbediening bij de Sabre SB35 is dat hij toch een beetje goedkoop aanvoelt als je kijkt naar het geld dat je voor de set betaalt. Natuurlijk kun je geen hoogwaardige afstandsbediening verwachten die je bij een televisie krijgt, maar deze voelde wel bijzonder matig aan, vooral wanneer je kijkt naar het geld dat je moet betalen voor deze set.
De speaker reageert direct op veranderingen die je doorgeeft via je telefoon of laptop. Hiervoor is een HTC One en een MacBook gebruikt. In beide gevallen was het enorm makkelijk om van verbinding te switchen tussen de apparaten. Druk bovenop de balk kort op het Bluetooth knopje en de hij verbreekt de verbinding met het huidige apparaat waarna je hem binnen luttele seconden weer aan iets anders kunt verbinden. Ook is er geen last geweest van een wegvallende verbinding, iets wat bij andere speakers nog wel eens wil gebeuren.
Harman Kardon Balk

Geluidkwaliteit

Zoals te verwachten levert de set subliem geluid. Zo’n beetje elke soort muziek is op maximaal volume getest, waarbij elk bestand uiteraard 320kbps was. Van Bohemian Rhapsody van Queen tot Blues on the Bayou van BB King. Op elke volume en met elke soort muziek klinkt het geluid zoals je het wil horen. Waar je bij Queen de snerpende gitaar wil horen komt deze precies zo jengelend door de speakers zoals je hoopt, net als je de lage basgitaar bij Blues op een goede manier wil horen. De speaker heeft overal door de kamer een goed en zuiver geluid, je voelt bij deze 100 watt subwoofer de kracht die hij in zich heeft wanneer je dichtbij staat en je beenharen gaan trillen. Het enige minpunt dat gevonden werd op dit bijna perfecte geluid, is dat de balk niet zo hard kan als vooraf werd gehoopt. Voor praktisch duizend euro hoop je immers dat het geluid je uit je sokken kan blazen. Dit was het enige minpunt, het geluid ging écht wel hard, maar mocht voor de prijs van het apparaat toch nog iets harder. Op de kwaliteit van het geluid is niks aan te merken, het geluid blijft spat zuiver tot op elk volume.
Harman Kardon Set

Kwaliteit heeft zo zijn prijs

Ondanks het torenhoge bedrag dat je neer mag tellen voor de set, levert hij wel een prestatie van formaat. De bass kan je huis van zijn fundering doen trillen terwijl jij nog steeds kan genieten van het kraakheldere geluid. Ook is de bediening enorm makkelijk en hoef je niet uren te tobben met kabels. Het is een geweldige set de gemaakt is van hoogwaardige materialen. Op een paar puntjes na is dit een meer dan prima geluidsysteem. Voor dit bedrag mag je hopen dat er een hoogwaardige afstandsbediening bij zit, dit is echter niet het geval en de bijgeleverde afstandbediening voelt dan ook aan of hij van een 150 euro kostende speaker komt. Dit is jammer, aangezien dit niet in het profiel van Harman Kardon past.
Cijfer: 8