Eén van de meest interessante titels voor de Xbox 360 wordt natuurlijk in de spotlight gezet tijdens de persconferentie van Microsoft. Het is dan ook geen verrasing dat er een demo getoond werd.
Voor het eerst werd Resident Evil 5 gespeeld op een presentatie. Het laat in eerste instantie zien dat de gameplay vrijwel dezelfde formule gebruikt als Resident Evil 4, de game die deze revolutionaire formule introduceerde.
De demo begint wanneer hoofdpersoon Chris Redfield een aantal tegenstanders neerschiet, en het zijn er behoorlijk veel. Nadat Chris deze een kopje kleiner heeft gemaakt wordt de online co-op modus geintroduceerd. Het vrouwelijke personage Sheva Alomar schiet Chris te hulp in de aparte verhaallijn die gemaakt is voor de online co-op modus.
Het is duidelijk te zien dat er veel teamwork bij komt kijken, want nadat Chris en Sheva een gezamelijke actie hebben uitgevoerd zijn ze beide gesplitst en moeten ze weer bij elkaar zien te komen. Aan de ene kant staat Chris met een sniper en aan de andere kant staat Sheva met een machinegeweer, samen moeten ze een hele zee aan tegenstanders doodschieten en het lukt ook alleen samen.
Sheva kan hierna naar beneden en gaat vervolgens samen met Chris proberen om het slot van een deur af te krijgen. De een schopt en de ander schiet, en zo raakt het slot los. Eenmaal als de hoek om lopen staat hen echter de schrik van hun leven te wachten, er komt namelijk een nieuwe tegenstander aanlopen met een kettingzaag. Hiermee is helaas de demo ook tot een einde gebracht, en we hopen in een toekomstige trailer nog te zien hoe Chris en Sheva deze tegenstander neer krijgen.
Inmiddels is al bekend dat Resident Evil 5 op 13 maart 2009 uitkomt, en we hebben een klein beetje van de online co-op modus gezien. Dit alleen al laat zien over wat voor capiciteiten Resident Evil 5 beschikt. Wij zijn in iedergeval reuze benieuwd naar deze titel.