'Vervolg op The Outer Worlds in de maak bij Obsidian'

News
dinsdag, 13 oktober 2020 om 10:30
xgn google image
The Outer Worlds komt deze maand eindelijk naar Steam toe, nadat de game al een jaar geleden is uitgekomen. Mogelijk komt er binnenkort ook nieuws over een vervolg, want volgens een insider werkt Obsidian Entertainment aan een sequel.
Obsidian Entertainment is één van de meest gerenommeerde ontwikkelaars als het aankomt op RPG’s. De studio was zelfs zo goed, dat het in het vizier kwam van Microsoft en in 2018 werd de ontwikkelaar gekocht door het Amerikaanse bedrijf. Het plan was om vervolgens exclusief titels te gaan maken voor Xbox, maar eerst moest nog The Outer Worlds afgemaakt worden.
Die titel is een groot succes gebleken voor Obsidian. The Outer Worlds werd met veel enthousiasme ontvangen en in onze review werd de game dan ook beloond met een prachtige 9. Het succes gaat nu mogelijk zorgen voor een sequel. Volgens Daniel Ahmad, een insider die al vaker correcte informatie naar buiten heeft gebracht, wordt een nieuw deel in de franchise als optie verkent en is het vervolg momenteel in pre-productie.

Waar is Obsidian Entertainment nog meer mee bezig?

Naast een mogelijk nieuw deel in The Outer Worlds franchise is Obsidian Entertainment ook druk bezig met andere projecten. Tijdens de Xbox Showcase eerder dit jaar werd namelijk Avowed getoond, een first-person RPG dat zich afspeelt in de wereld van Eora, dezelfde wereld als in de Pillars of Eternity games.
Fans hopen daarnaast dat de studio ook aan de slag zal gaan met een nieuwe Fallout game. Bethesda is vorige maand overgenomen door Microsoft en daarmee heeft het bedrijf de Fallout IP ook overgekocht. Obsidian heeft eerder Fallout New Vegas gemaakt, volgens velen de beste moderne Fallout game. Het is dan ook niet zo vreemd dat fans hopen dat Obsidian met de titel aan de slag gaat in plaats van de ontwikkelstudio van Bethesda.