Hoewel
The Last of Us op
HBO niet alles uit de game kon laten zien, is het verhaal op sommige manieren ook uitgebreid. Er is bijvoorbeeld veel aandacht besteed aan het verhaal van Bill, maar ook aan een ander groot personage dat in de games zelfs alleen maar genoemd werd. Het blijkt nu dat er daarover ooit een hele
prequel game op de planning stond.
Let op: dit bericht bevat spoilers voor The Last of Us!
In de laatste aflevering van The Last of Us was een personage te zien dat in de games alleen genoemd werd, maar daarom niet minder belangrijk is. Het gaat om Anna, de moeder van Ellie. In de serie werd ze gespeeld door Ashley Johnson, een poëtische beslissing, want Johnson speelde natuurlijk Ellie in de game.
Het verhaal van Anna mag dan voor het eerst verteld zijn in de serie, het zal al langer in het hoofd van The Last of Us-bedenker
Neil Druckmann. Tijdens een persconferentie vertelt hij zelfs dat er op een gegeven moment plannen waren om een hele prequel-game te maken over Anna (via
Variety). Die zou dan gemaakt worden door een andere studio dan Naughty Dog.
Ook korte The Last of Us film over Anna geschrapt
Het is niet de eerste keer dat Druckmann het heeft over geschrapte plannen rondom Anna. Eerder onthulde hij dat er
DLC voor The Last of Us werd overwogen. Druckmann sprak toen ook over een korte film over Anna, een geschrapt project waar hij nu weer over spreekt.
In die korte film werd Anna geïnfecteerd terwijl ze Ellie ter wereld brengt, zoals ook in serie gebeurt. Wat er verder nog gepland stond voor het verhaal van Anna wil Druckmann niet zeggen. In het geval dat het verhaal ooit ergens verteld wordt wil hij niet alles al hebben onthuld.