Oud-PlayStation-director zet vraagtekens bij voorkeurspositie Neil Druckmann

News
dinsdag, 29 april 2025 om 10:00
until dawnf1705572896
Until Dawn is niet alleen meer een game, maar draait nu ook in de bioscopen. Een voormalig PlayStation-director wil nu erkenning voor de makers van de game.
De laatste paar jaar is PlayStation vol op de gameverfilming-trein gesprongen. De bekendste is natuurlijk The Last of Us - waarvan het tweede seizoen momenteel bezig is - maar daarnaast zijn er van Sony onder andere ook Uncharted, Twisted Metal en Gran Turismo verschenen en dan wordt er ook nog eens gewerkt aan films en series van God of War, Ghost of Tsushima en Helldivers 2.
Op dit moment draait ook Until Dawn in de bioscopen, gebaseerd op de horrorgame uit 2015 van Supermassive Games. Het IP is bedacht en uitgewerkt door Larry Fessenden, Graham Reznick en Will Byles, maar daar kom je niet achter wanneer je bij Until Dawn in de bioscoop blijft zitten tot de credits. Die namen schitteren namelijk door afwezigheid.

Verschil tussen PlayStation-makers

Kim MacAskill, een voormalig narrative director voor een andere PlayStation studio, wil daar verandering in brengen. Zij vindt het niet kunnen dat het drietal niet wordt benoemd, terwijl ze verantwoordelijk zijn geweest voor het bedenken van Until Dawn en Neil Druckmann - de director en schrijver van The Last of Us - wel wordt benoemd in de credits van de serie.
MacAskill is een petitie gestart om erkenning te krijgen voor de originele makers van Until Dawn, die nu alleen erkenning krijgen door een bedankje richting Supermassive Games in de credits.
Als voormalig PlayStation narrative director die duidelijk te horen kreeg dat het IP dat ik persoonlijk had gecreëerd NOOIT aan mij zou worden toegeschreven omdat ik in loondienst was (geen royalty's, geen controle, geen eigendom, geen erkenning), heb ik moeite met het verschil tussen de gunst van The Last of Us-bedenker Neil Druckmann en die van anderen in het bedrijf.
- Kim MacAskill
Voor de verfilming van Until Dawn is een ander verhaal gemaakt dan de game, maar toch zijn er wel elementen uit het IP gebruikt in de film. Zo is onder andere een bekend personage (in beide media gespeeld door Peter Stormare) te zien in de film.

Populair Nieuws