Marvel is officieel weer de eigenaar van geliefde personages
The Punisher en
Jessica Jones. De rechten voor film en televisie lagen hiervoor bij
Netflix. Hierdoor heeft
Disney nu weer rechten voor alle personages die onderdeel uitmaakten van The Defenders.
Zoals ComicBook.com aangeeft is de meerjarige deal tussen Netflix en Marvel offcieel afgerond. Dat betekent dat Marvel Disney de rechten van de bekende superhelden die een eigen televisieserie kregen op Netflix allemaal weer onder de regie van Marvel vallen. Jessica Jones kreeg op Netflix drie seizoenen, terwijl The Punisher van twee seizoenen genoot.
Jessica Jones werd in de Netflix Original (in samenwerking met Marvel) gespeeld door Krysten Ritter. De noir-toon voor het superheldengenre misstond de serie absoluut niet, waarbij vooral het eerste seizoen de juiste toon wist te slaan. Jessica Jones verscheen later ook samen met Daredevil, Iron Fist en Luke Cage in The Defenders, een serie waarin de straathelden van New York samenkwamen voor een Avengers-achtig avontuur.
The Punisher daarentegen kreeg een eigen spinoff na Daredevil seizoen 2. Jon Bernthal vertolkte de rol van de bikkelharde ex-militair. De serie stond dan ook bekend om de geweldadige toon die bij een karakter als The Punisher goed past. Ook kreeg Bernthal lovende recensies over zijn vertolking van het personage.
Het Netflix MCU bleek van korte duur
Marvel en Disney sloegen de handen als het ware ineen in het vorige decennium om als het ware een mini-MCU te creëren voor Netflix. Ondanks de (overwegend) goede kritieken werd de stekker in 2019 grotendeels uit de deal getrokken. Netflix trok de stekker uit alle Marvel series. Rond dezelfde tijd werd duidelijk dat Marvel bezig was met het ontwikkelen van haar eigen projecten voor Disney+.
Na de annulering van de series hield Netflix
nog twee jaar de rechten van de personages. Hierdoor kreeg Marvel de rechten van Daredevil in 2020 alweer in handen. Met Jessica Jones en The Punisher terug bij Marvel heeft Disney nu al haar speelgoed terug en kan gekeken worden naar een manier om de personages goed in het
MCU te introduceren.
Netflix' Daredevil in Spider-Man 3?
Er gaan geruchten dat Daredevil-ster Charlie Cox de eerste is die geintroduceerd wordt in het MCU. Verschillende insiders melden dat Cox gezien is op de set van Spider-Man 3 met Tom Holland. De film die voor eind 2021 op de rol staat, belooft volgens insiders een groot spektakel te worden.
Zo zou The Mazing Spider-Man's Electro (gespeeld door Jamie Foxx) zijn opwachting maken en
gaan er ook geruchten dat Alfred Molina terugkeert om de labjas van Doc Ock nog een keer aan te trekken. Mogelijk keren oude Spider-Men acteurs Tobey Maguire en Andrew Garfield ook terug. Helaas zijn de geruchten nog niet bevestigd, dus zullen we moeten wachten tot de film daadwerkelijk uit is. Dat zal op 17 december 2021 gebeuren.