Waarom je Spec Ops: The Line had moeten spelen

Article
zondag, 13 oktober 2013 om 12:45
xgn google image
In de vorige 'wat heb je gemist deze generatie' hadden wij het over Stuntman: Ignition een arcade racegame die iets heel anders doet. Stuntman was tegelijkertijd een game uit 2007, oftewel het begin van de generatie. Ditmaal hebben wij het over een wat nieuwere titel, genaamd Spec Ops: The Line uit 2012. Spec Ops: The Line is een third-person shooter met een heel sterk en bijzonder verhaal.

Serie ontwaakt uit lange slaap

Spec Ops: The Line is een game in een lange serie van Spec Ops titels. Deze serie begon in 1998 met Spec Ops: Rangers Lead The Way gemaakt door Zombie Studios, nu bekend van free-to-play game Blacklight: Retribution. Ontwikkelaar Zombie Studios heeft in totaal drie Spec Ops titels gemaakt, voordat ontwikkelaar Runecraft het overnam. Helaas werden de games door deze studio met een veel lager budget gemaakt, met als uitkomst lagere reviewscores en mindere games.
De laatste titel in de serie was Spec Ops: Airborne Commando gemaakt door Big Grub en uitgegeven in 2002. Hierbij wordt de game Spec Ops: Airborne Division niet meegerekend. Deze titel was in ontwikkeling bij Rockstar Vancouver, maar werd uiteindelijk geannuleerd. De studio is na deze annulering begonnen met de ontwikkeling van Bully. Uiteindelijk tien jaar na de laatste Spec Ops game is Spec Ops: The Line uitgekomen, gemaakt door de Berlijnse ontwikkelaar Yager Development. Ontwikkeling van de game begon al in 2007.

De onbekende ontwikkelaar

De ontwikkelaar Yager Development is in 1999 opgericht, maar is verder geheel onbekend in de game-industrie. Zo heeft de ontwikkelaar slechts twee titels uitgebracht, namelijk de racegame Aerial Strike: Low Altitude en het arcade vliegspel Yager. Om dan een bekende serie als Spec Ops nieuw leven in te blazen is een vrij grote stap voor een onbekende studio. Desondanks behaalde de game goede cijfers. Op XGN kreeg Spec Ops: The Line een 7,5 in de review en op andere sites scoort de game ook goed, want op Metacritic scoort de game gemiddeld een 7,6 voor PC en Xbox 360 en een 7,7 voor PlayStation 3.
Op dit moment zijn de verkoopcijfers voor Spec Ops: The Line gemiddeld te noemen. In totaal zijn 870.000 exemplaren verkocht verspreid over Xbox 360, PlayStation 3 en PC. De game is wat verkopen betreft enigszins populairder op de PlayStation 3, maar dat is met name te danken aan het beetje aantal verkopen in Japan. Desondanks komt het totale aantal niet in de buurt bij de 2,07 miljoen verkopen die zijn voorganger Spec Ops: Airborne Commando heeft en dat alleen al op de originele PlayStation.

Donker, grimmig en heel bijzonder

Waarom is Spec Ops: The Line een game die je hebt gemist deze generatie? Belangrijkste reden daarvoor is het heftige verhaal van de game. Hiervoor verantwoordelijk was schrijver Walt Williams die inspiratie haalde uit het boek Heart of Darkness van Joseph Konrad en uit de film Apocalypse Now van Francis Ford Coppola. Hoofdpersoon in Heart of Darkness is Kurtz, maar voor de game werd de naam veranderd naar Konrad. Een mooie hommage aan de schrijver dus. In het verhaal ben jij de leider over een squad van in totaal drie personen. Jij bent dus verantwoordelijk over het leven van twee personen. Als speler krijg je te maken met donkere en grimmige omstandigheden, waar jij als leider de verantwoordelijk bent voor het maken van beslissingen.
Het verhaal heeft alles te maken met de setting van de game. Deze speelt zich namelijk af in Dubai die heftig wordt geplaagd door zandstormen. De situatie is zelfs zo erg, dat de stad een mentaliteit heeft ontwikkeld van sterven of overleven. Hiermee wordt een hele sterke setting neergezet die op een prachtige manier wordt weergegeven. Dubai ziet er als stad echt prachtig uit, tezamen met de overnood aan zand heeft Spec Ops: The Line een interessante en met name mooie grafische stijl te pakken.

Waarom nu nog proberen?

Belangrijkste reden om Spec Ops: The Line te spelen is en blijft het verhaal. Deze is zo bijzonder en aangrijpend dat je hem echt een keer moet spelen. Ook al duurt het verhaal maar zes uur, binnen deze tijd denk je nog wel een tweede keer na over de acties die je maakt. Heel uitgebreid is hier niet op ingegaan, omdat je het verhaal echt zelf moet ervaren. Ontwikkelaar Yager Development is ondertussen verder gegaan met een nog onaangekondigde first person shooter. Wanneer het verhaal net zo bijzonder is als in Spec Ops: The Line, dan kunnen de Oosterburen voor een mooie verassing zorgen. Houd de naam van de ontwikkelaar dus in de gaten.

Populair Nieuws