Gisteren konden jullie in de
Oogappels rubriek een relatief kleine titel aanschouwen, een 'underdog', namelijk Kingdom Hearts 3D. Vandaag is het tijd voor een enorme titel, letterlijk en figuurlijk, te weten Kingdoms of Amalur: Reckoning!
Op 9 februari ligt Kingdoms of Amalur: Reckoning in de winkelschappen. Een veelbelovende role-playing game waar heel veel mensen al maandenlang met smart op wachten. En niet geheel onterecht, want wat we tot nu toe allemaal gezien en gehoord hebben over deze titel, is zeker niet mis.
Op XGN hebben we in de maand oktober van het vorige jaar erg veel aandacht gegeven aan Kingdoms of Amalur: Reckoning. Onze Tristan reisde destijds af naar Londen om een vroege versie van de game uitgebreid te spelen. Hij voorzag ons van zowel een
geschreven impressie als een
video-impressie en bovendien zag hij kans twee
belangrijke mensen achter de game te interviewen. Het feit dat ontwikkelaar en uitgever zelf al zoveel mogelijkheden bieden nog zo lang voor de release geeft wel aan dat deze vertrouwen hebben in hun product. Terecht overigens, want Tristan was razend enthousiast over Amalur.
Dat had met name te maken met het uitgebreide vechtsysteem en diepgaande klassensysteem, allemaal binnen een cliché verhaal met een grote bad guy. We kennen het uit het RPG-genre. Alleen is het begin wel uniek. Wanneer je de game opstart, ben je namelijk dood. Dood? Hoe kun je dan spelen? Heel simpel, je maakt onderdeel uit van een experiment om mensen weer tot leven te wekken. Jij bent het eerste kunstje. Maar pas op, zodra je leeft, wordt je meteen aangevallen door wrede monsters. Als je niet oplet ben je dus zo weer dood...
Natuurlijk is dit geen uitgebreide impressie na een speelsessie. Nee, dit is een rubriek waarin we vooruitblikken op de grootste titels van 2012 en vooral, waarom ze zo groot zijn. Dat houden we hier dan ook in het achterhoofd en daarom proberen we jullie door middel van eerder genoemd vechtsysteem en klassensysteem te overtuigen waarom Kingdoms of Amalur zo geweldig is.
Ten eerste, het vechsysteem. Het is meer dan een simpel vechtsysteem zoals we dat kennen uit
Fable. Het zit meer in de richting van
The Elder Scrolls V: Skyrim, waarbij je magie, zwaard en boog lekker door elkaar kunt gebruiken en je vijanden zo het leven zuur maken. Maar dan zit er wel een unieke twist aan, want door middel van zogeheten
quick-time events, zoals we die kennen uit bijvoorbeeld
Majin and the Forsaken Kingdom, maak je mooie combo’s om je vijand de genadeklap te geven. Enerzijds dus een beetje een combinatie van van alles, anderzijds kun je het misschien beter gewoon een eigen stijl van Amalur noemen.
Ten tweede, het klassensysteem. Hierover kunnen we kort maar krachtig zijn, eigenlijk zijn er geen klassen. Je kunt namelijk punten die je bij het spelen van Amalur verdient, gewoon besteden aan het verbeteren van je magie, terwijl je eigenlijk een getrainde zwaardvechter bent. Je kunt dus alles combineren uit drie hoofdstromingen (krijger, dief en magiër) en daaruit een klasse naar wensen creëren. Dat is misschien wel de grote kracht van Kingdoms of Amalur: Reckoning. Moet er meer gezegd worden? We denken van niet. 9 februari, noteer het maar vast, gewoon kopen dat spel!