Er gingen al tijden geruchten dat
Marvel Robert Downey Jr. graag terug wilde als Iron Man. De acteur keert inderdaad terug, maar op een onverwachte manier: hij wordt Doctor Doom. Dit is wat je moet weten over de volgende
Avengers-film.
Robert Downey Jr. als Doctor Doom
Avengers 5 krijgt de naam Doomsday, wat natuurlijk verwijst naar Doctor Doom. Deze villain is één van de grootste tegenstanders van de Fantastic Four, die in aanloop naar de nieuwe Avengers-film hun intrede doen in het
MCU. De schurk wordt, enigszins onverwacht,
gespeeld door Robert Downey Jr.
Het is momenteel onbekend of die casting nog een speciale betekenis heeft. Er is natuurlijk de kans dat Downey Jr. is gekozen omdat deze versie van Doctor Doom een kwaadaardige Tony Stark is. Maar dat hoeft niet: in Marvel’s multiverse hoeft niet elke variant van hetzelfde personage er anders uit te zien. Mogelijk geldt ook dat mensen die er hetzelfde uitzien, niet altijd varianten van hetzelfde personage zijn.
Deze Doctor Doom hoeft dus absoluut niet per se een versie van Iron Man/Tony Stark te zijn. Er zijn bovendien ongetwijfeld veel fans die hopen dat dat absoluut niet het geval is. De details horen we waarschijnlijk pas later.
Bekende regisseurs
De vijfde Avengers-film zou eigenlijk geregisseerd worden door Destin Daniel Cretton, die eerder
Shang-Chi regisseerde. Maar er is veel veranderd aan de film en nu komt er een bekend duo terug.
Avengers: Doomsday wordt geregisseerd door Joe en Anthony Russo.
Elke MCU-fan heeft hun werk gezien. De broers waren ook verantwoordelijk voor Captain America: The Winter Soldier en Civil War. Later regisseerden ze ook Avengers: Infinity War en Endgame. Het zijn stuk voor stuk goed gewaardeerde Marvel-films, dus het duo lijkt in ieder geval iets te begrijpen van hoe het universum moet werken.
Dream team compleet met schrijver?
Het houdt niet op met de bekende namen, want ook de schrijver van Doomsday is iemand die je al kent van eerdere MCU films. Stephen McFeely is namelijk verantwoordelijk voor het script. Hij schreef voor dezelfde film die de Russo’s regisseerden, plus Captain America: The First Avenger en Thor: The Dark World.
Al die films schreef hij overigens samen met Christopher Markus. Maar hij is niet van de partij voor Avengers: Doomsday. Laten we hopen dat McFeely het in zijn eentje net zo goed kan.
Tweeluik met Secret Wars
Net als Infinity War en Endgame verschijnen de volgende twee Avengers films redelijk snel na elkaar, met weinig er tussenin. Doomsday verschijnt in mei 2026 en bijna exact een jaar later draait Secret Wars in de bioscoop.
Over de plot van Secret Wars is momenteel nog niet zoveel bekend, maar dezelfde filmmakers zijn verantwoordelijk. De Russo’s regisseren en Stephen McFeely regelt het verhaal. Dat doet vermoeden dat er net als in de vorige Avengers-films eigenlijk sprake is van één verhaal, verdeeld over twee films.
Wat is er met Kang gebeurd?
Het terugbrengen van zoveel bekende namen kan aanvoelen als een vorm van paniekvoetbal. Wellicht zit daar een kern van waarheid in. Avengers: Doomsday was namelijk helemaal niet gepland als een Doctor Doom-verhaal, maar als een film met Kang the Conqueror in de hoofdrol. Dat idee heeft Marvel laten varen: nadat Kang-acteur Jonathan Majors veroordeeld werd voor huiselijk geweld,
is hij ontslagen.
Vermoedelijk zullen we dan ook niet meer veel zien of horen over Kang in de aankomende MCU-films. Het tweede seizoen van Loki zal waarschijnlijk dienen als het einde van zijn verhaal. Dat is misschien niet de climax waar fans op hadden gehoopt, maar met redelijk schrijfwerk is het recht te praten. Of de wissel van de villains uiteindelijk goed uitpakt, moeten we nog zien.