Stel je hebt net een
Xbox One, maar geen geld meer over om allemaal dure games van 60 euro te kopen. Wat dan? Dan zijn er altijd nog goedkopere downloadbare games. Dit zijn de 5 beste downloadbare Xbox One games!
Of vroeger alles beter was weten we niet, maar dat games destijds een stuk lastiger waren, dat blijkt wel als je met Völgarr The Viking aan de slag gaat. De via
Kickstarter-gefunde game brengt je toch naar de jaren van arcade games, waarin 16-bit graphics revolutionair waren.
Zoals de naam al doet vermoeden speel je in Völgarr met een onverschrokken viking, die met zijn zwaard en schild op avontuur gaat om allerlei monsters te verslaan (zoals levensgrote hagedissen en orks). Je legt zo het loodje, dus deze game is niet voor iedereen geschikt. Maar als je op zoek bent naar een uitdaging, dan ben je bij Völgarr aan het juiste adres.
In een tijd van remakes en sequels is het een verademing om een originele puzzelgame als Max: The Curse of Brotherhood tegen te komen. In deze kleurrijke avonturengame speel je als Max, een klein mannetje dat middels een magisch potlood de omgeving kan veranderen en beïnvloeden.
Kleine pillaren van steen kun je laten groeien om zo op hogere plekken te komen, en zelf vuurballen schieten om je vijanden te roosteren. Max onderneemt dit levensgevaarlijke avontuur om zijn broertje te redden, dat middels een portaal naar een kleurrijke fantasiewereld gesleept is. Overigens ook een prima game om te spelen met/voor de kleinere gamers onder ons.
Als je liever met een paar vrienden wilt gamen, dan moet je het nieuwste avontuur van ieders favoriete Tomb Raider eens bekijken. In The Temple of Osiris (het vervolg op
The Guardian of Light) kun je maximaal met drie anderen op pad gaan om duistere Egyptische kerkers te verkennen, die overlopen van de vallen en vijanden (zoals krokodillen).
Ieder personage heeft zijn eigen kwaliteiten en vaardigheden, die je op slimme manieren moet combineren om het einde van de levels te halen. Gaandeweg raap je ook upgrades op om je uitrusting te upgraden, en is er een vermakelijk (maar niet erg diepgaand) verhaal aanwezig om je geboeid te houden.
Als we puur naar de setting zouden kijken, dan had Never Alone met gemak op één gestaan in deze lijst. Games spelen zich zelden in Alaska af, en als je dan ook nog eens een schattig kindje en een witte vos toevoegt heb je ons hart al snel gestolen.
Gedurende het avontuur bestuur je zowel de vos als het meisje, die beiden hun eigen vaardigheden hebben. Zo is de vos erg snel en heeft het meisje de beschikking over een wapen. Verder moeten de twee continu naar elkaar omkijken. De levels zijn erg divers en hoewel het platformen niet altijd even nauwkeurig is, is het wel een game die je dankzij de unieke setting een lange tijd bij zal blijven. Overigens kan het spel offline co-op gespeeld worden.
1. Strider (14,99 euro)
Strider heeft alles om een gamerhart sneller te laten kloppen: een toffe ninja als hoofdrolspeler, een 2D-sidescrolling open wereld zoals we die eerder zagen in
Metroid en
Castlevania, en vliegensvlugge platformactie om je hand-oog coördinatie op de proef te stellen.
Strider is ideaal om even een half uurtje tot een kwartier te spelen. Er zijn genoeg checkpoints aanwezig om snel wat voortgang te maken, en er zijn genoeg eindbazen en toffe secties aanwezig om keer op keer wat gaafs tegen te komen, ook als je maar even de tijd hebt.
Daarnaast is het ook gewoon een strakke actiegame, waarbij je laserkogels afweert en terugkaatst met je ninjazwaard. Wat wil je nu nog meer?